• Plotery do tkanin

Oferta firmy LOCOR w zakresie druku na tkaninach obejmuje urządzenia do druku w trzech róznych technologiach:

  • technologii druku sublimacji pośredniej (druk atramentami sublimacyjnymi na papierze i przenoszenie takiego nadruku na tkaninę)

  • technologii bezpośredniego druku na odzieży DTG (direct-to-garmet) – druk wodnymi atramentami pigmentowymi bezpośrednio na odzieży (koszulki, czapki itp.)

  • technologii druku DTF (direct-to-film) – druk wodnymi atramentami pigmentowymi na specjalnym poliestrowym podłożu i transfer takiego druku na tkaninę lub gotowy produkt tekstylny (odzież, torby itp.)

DRUK SUBLIMACYJNY zwany potocznie także sublimacją lub termosublimacją (z ang. dye-sublimation) polega na wykonaniu nadruku specjalnymi atramentami wodnymi na papierze transferowym, a potem przeniesieniu nadrukowanego obrazu na tkaninę lub inny materiał w prasie lub kalandrze. W procesie transferu cząsteczki farby sublimują do wnętrza włókien tkaniny trwale ją zabarwiając. Ograniczeniem technologii sublimacyjnej jest konieczność używania tkanin z zawartością tworzywa sztucznego (poliestru). Tkaniny naturalne takie jak wełna czy bawełna nie podlegają procesowi sublimacji i tym samym nie możemy zadrukowywać ich w tej technologii. 
Druk sublimacyjny pozwala na uzyskiwanie doskonałych, bardzo intensywnych barw i bardzo dobrej jakości szczegółów wydruku. Wada nadruku jest jego relatywnie niska światłoodporność.
Sublimacja używana jest czasami do nanoszenia nadruków na podłoża inne niż tkaniny. W technologii sublimacyjnej można przenosić nadruki na przedmioty uprzednio pokryte specjalnym lakierem. W taki sposób produkowane sa np. kubki reklamowe.

DRUK SUBLIMACYJNY BEZPOŚREDNI - jest odmianą druku sublimacyjnego, w którym nadruk wykonujemy bezpośrednio na tkaninie, którą poddajemy później wygrzaniu w prasie lub kalandrze, uzyskując podobne efekty, jak w przypadku sublimacji przy użyciu papieru transferowego. Sublimacja bezpośrednia jest procesem znacznie szybszym, wydajniejszym i tańszym niż sublimacja przy użyciu papieru transferowego, ale jakość uzyskiwanych nadruków jest wyraźnie niższa. W technologii sublimacji bezpośredniej drukuje się np. flagi reklamowe. Firma LOCOR jest producentem serii ploterów do sublimacji bezpośredniej (FLAG PRINTERS), lecz nie są one w chili obecnej oferowane na rynkach europejskich.

DRUK BEZPOŚREDNI NA ODZIEŻY DTG (direct-to-garmet) - polega na bezpośrednim zadrukowaniu zazwyczaj już uszytego produktu (koszulka, bluza, spodnie, czapka) za pomocą wodnego atramentu pigmentowego. Do druku DTG używane są specjalne drukarki/plotery DTG pozwalające na zamocowanie i umieszczenie w drukarce produktu np. koszulki, na której chcemy wykonać nadruk.
Nadruki DTG charakteryzują się dobrą jakością i kolorystyką nadruku. Zaletą technologii jest możliwość wykonywania nadruków na wielu różnych tkaninach w tym tkaninach naturalnych np. bawełnie.
Trzeba pamiętać jednak, że jakość i trwałość wydruku może być znacząco różna i zależy od rodzaju zadrukowywanego materiału. 
Większość drukarek DTG pozwala na druk kolorem białym. Użycie koloru białego pozwala m.in. na zadruk odzieży kolorowej (np. czarnej).
Druk DTG wymaga czasami wstępnego przygotowania zadrukowywanej tkaniny tzw. pre-coatingu.

LOCOR DTG-3545 - drukarka DTG z głowicami XP600
Wysyłka w ciągu towar dostępny po potwierdzeniu - proszę o kontakt
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg.
35000.00
szt. Do przechowalni